KARLA MÜCADELE TUZU - Ankara Tablet Tuz Kar ve Buz Tuzu

Rssalt Ankara Tuz
İçeriğe git

Ana menü:

KARLA MÜCADELE TUZU

ÜRÜNLER
Kış aylarının en çok sevdiğimiz yanlarından birisi de kar yağmasıdır. Fakat kar yağışının tüm boyutları bembeyaz değil. Yağan kar ile buzlanan yollar, trafik açısından çok büyük bir sıkıntılar oluşturabiliyor. Bu noktada, hayatımızın birçok alanında yeri olan tuzlar devreye giriyor. Kar ve buzla mücadele tuzları sayesinde yollar, güvenli bir hale getiriliyor.

Zorlu hava koşulları, kar ve buzlanma ile mücadele söz konusu olduğu zaman tuz, hayati derece öneme sahip. Buzlanmanın oluştuğu yollara tuz atılarak bu durumun üstünden gelmek ve trafiği güvenli bir hale getirmek mümkün. Peki yollara atılan tuzlar, buzlanma karşısında nasıl bir etki yaratıyor? Karla ve buzla mücadele tuzu, döküldüğü zemin üzerinde yer alan buzun erime sıcaklığını düşürür. Tuzlu suyun donma noktası, normal suya göre daha düşük olduğu için buzlanmanın önüne geçmek mümkün olur.

KAR VE BUZLA MÜCADELE TUZU KULLANIM ALANLARI

Kar ve buzla mücadele tuzlarının en fazla kullanıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir;

•  Anayollar
•  Kaldırımlar
•  Otoyollar
•  Kapı Önleri
•  Garaj girişleri
•  Kamu kuruluşları

Kar ve buzla mücadele tuzu farklı seçenek ve çeşitleriyle karşımıza çıkıyor. Göl tuzundan ve kaya tuzundan elde edilen iki farklı çeşidi bulunan kar-buz tuzlarının her ikisi de iri granül yapıya sahip. 2 mm – 8 mm aralığında büyüklüğe sahip olan tuzlar, buzların çözülmesini daha da kolaylaştırıyor.
ÜRÜN İSMİ
RENKGRANÜL BOYUTUPAKETLEME
KAR VE BUZLA MÜCADELE İÇİN KAYA TUZUSİYAH VE BEYAZ TUZ GRANÜLLELRİ
2-5mmVEYA
5-8mm
DÖKME
KAR VE BUZLA MÜCADELE İÇİN GÖL TUZU
BEYAZ
2-5mm veya
5-8mm
25,50, 1000 kg PP ÇUVAL ve DÖKME
BUZLANMAYI ÖNLEYİCİ BUZ ÇÖZÜCÜ SOLÜSYON
SIVI
SOLÜSYON
30 - 35 KG BİDONLARDA
İçeriğe dön | Ana menüye dön