ENDÜSTRİYEL TUZLAR - Ankara Tablet Tuz Kar ve Buz Tuzu

Rssalt Ankara Tuz
İçeriğe git

Ana menü:

ENDÜSTRİYEL TUZLAR

ÜRÜNLER
Endüstriyel tuz, sanayide oldukça geniş bir kullanım alanına sahip bir tuzdur. Tıpkı insan vücudunun tuza ihtiyaç duyması gibi endüstriyel işlemlerde de tuz hayati önem taşır. Deniz suyunda çözünmüş olan tuz, ilk önce yıkanır. Tuz yıkandıktan sonra kurutularak yüksek saflıkta bir tuz elde edilir. Mutlak hijyen standartları altında üretilmiş, yüksek çözünürlüğe ve saflığa sahip bu tuz, sanayide kullanılan en yaygın tuzdur.

ENDÜSTRİYEL TUZ KULLANIM ALANLARI

Endüstriyel tuz kullanım alanları son derece geniştir. Tuza en çok ihtiyaç duyulan alan kimya endüstrisi olarak karşımıza çıkıyor. Tuzun içerisinde yer alan klorür, günlük hayatta kullandığımız birçok ürünün bileşiğinde zaten yer alır. Bu nedenle kimya sektöründe tuza duyulan ihtiyaç çok büyüktür. Kimya endüstrisinde tuz kullanım alanları şu şekildedir;
• Kağıt hamuru üretimi başta olmak üzere, kağıt endüstrisi
• Tekstil endüstrisinde deri işlenmesi, suni ipek üretiminde ve pamuğun ağartılmasında
• İlaç sektöründe de geniş bir kullanım alanın varlığından söz edilebilir. Tuz, ilaç endüstrisinin yoğun kullandığı maddelerden birisidir.
• Şampuan, boya ve deterjan üretebilmek için endüstriyel tuzların kullanımına ihtiyaç duyulur.
Kimya endüstrisinin yanı sıra endüstriyel tuz kullanım alanlardan birisi de hayvan yemi üretimidir. Tıpkı insanlar gibi hayvanlar da tuza ihtiyaç duyar. Hayvanların kontrollü bir şekilde tuz tüketmesi güçlü bir bağışıklık ve üreme için elzemdir. Hayvan yemlerine tuz ekleniyor olsa da hayvanların yeteri kadar tuz alamamaları durumunda doğrudan tuz tüketme ihtiyaçları doğduğunda hayvan yalama tuzları kullanılır.
Enerji üretim tesisleri ve petrol endüstrisinde de tuza ihtiyaç vardır. Örneğin; jet yakıtının üretiminde katkı maddesi olarak görev alır. Saflaştırılan jet yakıtının içerisinde su kalmaması için tuz eklenir.
ÜRÜN ADI
RENKKAYNAKGRANÜL BOYUTUPAKETLEMSAFLIK
Hayvan Yalama Tuzu
Beyaz
Kaya Tuzu1-5 mm
10-25-50 kg PP
Çuval ve DökmeRafine Sanayi Tuzu
Beyaz
Kaya Tuzu
1-5 mm
10-25-50 kg PP
Çuval ve Dökme
%99,3

Yıkanmış Kurutulmuş Tuz
Beyaz
Göl Tuzu
1-5 mm
10-25-50 kg PP
Çuval ve Dökme
%99

Ham Tuz
Beyaz
Göl Tuzu
1-5 mm
10-25-50 kg PP
Çuval ve Dökme
%98,5

Yıkanmış Tuz
Beyaz
Göl Tuzu
1-5 mm
10-25-50 kg PP
Çuval ve Dökme
%99

İçeriğe dön | Ana menüye dön